Blog

Witaj na naszym firmowym blogu. Piszemy o branży, w której się poruszamy, znajdziesz tu artykuły na temat samochodów ciężarowych oraz sprzętu budowlanego, transporcie kruszyw, czy też o byciu podwykonawcą dużych firm.

Czym charakteryzuje się wywrotka czteroosiowa 8x8? - Boguslaw-wywrotka.pl

Home - Wywrotki - Czym charakteryzuje się…

transport kruszywa białystok

Czym charakteryzuje się wywrotka czteroosiowa 8×8?

W Polsce bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się wywrotki trzyosiowe i czteroosiowe, które wykorzystywane są na szeroką skalę nie tylko przez duże firmy budowlane, ale również przez małe firmy. Pomimo olbrzymiej popularności mało osób zdaje sobie sprawę z tego, czym te wywrotki tak naprawdę różnią się między sobą i jakie są ich największe zalety.

transport kruszywa białystok

Wywrotka trzyosiowa

W wywrotkach trzyosiowych możliwe są trzy różne warianty napędu. Pierwszym z nich jest oczywiście napęd jedynie na tylne osie 6×2, drugim wariantem jest napęd obu tylnych osi 6×4, a ostatnim napęd na wszystkie osie. Warto wspomnieć także i o tym, że napęd 6×6 może być aktywowany nie tylko przez manualne dołączenie osi przedniej ale również przez centralny mechanizm różnicowy. Wszystkie typy wywrotek są rewelacyjne w transporcie kruszywa, jednak każda z nich inaczej spisuje się w terenie, jedne lepsze są np. w bardzo piaszczystych gruntach inne w bagnistych itp.

Wywrotka czteroosiowa 8×8

W wywrotkach czteroosiowych jak łatwo się domyśleć możliwy jest napęd w 4 różnych wariantach. Mowa tutaj oczywiście o napędzie jedynie na tylnych osiach 8×2, na obu tylnych osiach 8×4, na trzech osiach 8×6 i na wszystkich osiach 8×8. Warto wspomnieć także i o tym, że wywrotka czteroosiowa 8×6 może być dostępna w dwóch wariantach (z napędem na pierwszą przednią oś lub z napędem na drugą przednią oś). Wywrotka czteroosiowa 8×8 jeżeli chodzi o napęd może być aktywowana również przez manualne dołączenie osi przedniej albo może być realizowana stale przez centralny mechanizm różnicowy.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *